„SPOTKANIE Z MUSZELKĄ” spotkanie autorskie z panią Agnieszką Przywarą w Filii bibliotecznej w Malinówce

„SPOTKANIE Z MUSZELKĄ” spotkanie autorskie z panią Agnieszką Przywarą w Filii bibliotecznej w Malinówce
14-06-2017 No Comments blog Monika Filak

W dniu 9 czerwca 2017 roku w GBP- Filia w Malinówce odbyło się spotkanie z aniołami, które zaprezentowała autorka pięknych opowiadań o Pomocnikach Niebieskich  Pani Agnieszka Przywara.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas II – III z Zespołu Szkół w Malinówce, które chętnie przychodzą do biblioteki wraz ze swoimi nauczycielami, wychowawcami. Pani Agnieszka Przywara z wykształcenia jest bibliotekarzem, specjalizuje się w opracowywaniu starodruków. To tylko jeden z talentów, którymi dysponuje i stara się nieustannie je pomnażać. Pisanie zaś jest ogromną pasją, która towarzyszy jej od samego dzieciństwa.  Pani Agnieszka jest osoba bardzo skromną, dlatego pozostanę jedynie przy tych kilku informacjach. W czasie spotkania Pani Agnieszka przedstawiła zgromadzonym uczestnikom historię prezentowanej bajki oraz opowiedziała wiele innych interesujących historii dotyczących obecności Aniołów. Wszyscy mogli też zapoznać się z fragmentem książki „Anielskie sprawki”, którą sama przeczytała i zapoznać się z historią dziewczynki o imieniu Muszelka. Muszelka to mała dziewczynka, której najlepszymi przyjaciółmi są odwiedzające ją Anioły. Słuchaliśmy zatem przeróżnych historii z ich udziałem, a każda z nich niesie ze sobą myśl przewodnią, istotną dla rozwoju dziecka. Bajka autorstwa Agnieszki Przywary została nadesłana na ogólnopolski konkurs w ramach akcji „Bajka dla Tomka” zorganizowana  w 2010 roku przez Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.  Bajka została wybrana, spośród ponad 1000 nadesłanych, przez pedagogów Zespołu Szkól Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg –Zarembiny w IPCZD ze względu na jej pozytywny przekaz oraz wartości terapeutyczne. Pod tym samym tytułem zostało nagrane niezwykłe słuchowisko radiowe. Głosu tytułowym Aniołom użyczyli lekarze Centrum Zdrowia Dziecka. Projekt powstał przy ogromnym wsparciu Polskiego Radia- całość słuchowiska została nagrana w Polskim Radiu, a wyreżyserowana przez Janusza kukułkę – Dyrektora Teatru Polskiego Radia.  Artystyczną oprawą projektu zajął się Maciej Jachowski , który nie tylko wcielił się w rolę narratora bajki, ale stworzył również- wraz z Rafałem Kulczyckim – utwór „Aniołów czas ”. Do piosenki powstał również teledysk, przy którego produkcji charytatywnie pracowało wiele wybitnych osób. Pani Agnieszka wyjaśniła, na czym polega unikatowość utworu. Otóż Maciej Jachowski wypowiedział się, że „To właśnie lekarze są Aniołami dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka[…]. Po raz pierwszy specjaliści w dziedzinie medycyny sprawdzili się w nowych rolach-efekt przenikania się świata medycznego ze światem artystycznym stworzył ciepły klimat, który z pewnością trafi do serc nie tylko małych pacjentów. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób udało się pokazać inny, bardziej ludzki wymiar medycyny”. Należy wspomnieć o jeszcze jednej cennej idei przeprowadzonej akcji. Całkowity dochód ze sprzedaży tego dwupłytowego wydawnictwa zasili konto Centrum Zdrowia Dziecka.

W czasie spotkania dzieci miały okazję zadawać autorce pytania i otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania o „Anielskich Przyjaciołach”. Pani Agnieszka nie tylko pięknie opowiadała, ale zachęcała również dzieci do aktywności podczas spotkania. Dzieci kolorowały Anioły i nadawały im wymyślone przez siebie imiona. Nasz Gość wraz z pomocnikami – aniołami próbował odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Wiele z nich wywołało mnóstwo śmiechu i zabawy. Na koniec dzieci mogły dotknąć anielskiego puchu rozsypanego na prośbę Aniołów przez Panią Agnieszkę.  Dzieci bardzo skrzętnie pozbierały anielskie piórka z nadzieją, że przyniosą im szczęście.
Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że Pani Agnieszka jeszcze nie raz odwiedzi naszą bibliotekę, ponieważ dowiedzieliśmy się, że  szykuje kolejną niespodziankę .Czekamy z niecierpliwością.

Grażyna Serafin

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *