„KARTKA WIELKANOCNA”- PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO!!!

13-06-2017 No Comments blog Monika Filak

W ostatnią niedzielę zakończył się tegoroczny okres wielkanocny, a więc nadarzyła się wspaniała okazja do podsumowania konkursu. W GBP w Haczowie Filia w Jabłonicy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „KARTKA WIELKANOCNA”. Celem przeprowadzonego konkursu było rozbudzenie zainteresowania przemijającym zwyczajem obdarowywania się życzeniami na pocztówkach świątecznych, propagowanie więzi rodzinnych przez kultywowanie tradycji Wielkiego Postu i Świąt Wielkiej Nocy w formie przekazu międzypokoleniowego. Ponadto chcieliśmy od nowa i na nowo rozbudzić zamiłowanie do lokalnej tożsamości kulturowej, wyobraźni i aktywności twórczej Konkurs był skierowany do uczniów klas I –VI z Zespołu Szkół w Jabłonicy Polskiej. Pragnę nadmienić, że cele konkursu zostały osiągnięte, ponieważ uczniowie wykonali i zaprezentowali około sześćdziesięciu prac, własnoręcznie wykonanych. Komisja miała pewien dylemat z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego postanowiliśmy przyznać trzy pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej oddzielnie. Radością napawa fakt, że uczniowie zastosowali różnorodną i ciekawą technikę, a co najważniejsze przygotowanie kartek z życzeniami dla najbliższych sprawiało i ogromną radość i satysfakcję. Najwyżej oceniano prace, które wymagały sporej inwencji twórczej, wiernie oddawały temat przewodni pracy oraz wyróżniały się niezwykłą starannością. Organizator konkursu Grażyna Serafin wręczyła dzieciom w imieniu własnym oraz pani dyrektor GBP w Haczowie dyplomy, oraz nagrody książkowe i drobne upominki. Ponadto wszystkie prace zostały wyeksponowane w czytelni bibliotecznej. Młodym artystom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy talentu, ciekawych pomysłów i twórczego zaangażowania. Prace można podziwiać na wystawce zorganizowanej w bibliotece w Jabłonicy Polskiej.

Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom poszczególnych klas z Zespołu Szkół w Jabłonicy Polskiej: Pani Jolanie Pyzi, Pani Marcie Liput, Pani Marcie Matusz i Pani  Anettcie Góreckiej za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie. W sposób szczególny dziękujemy Pani Barbarze Szafran, która prowadzi w szkole zajęcia z plastyki i techniki, za zatem potrafi rozbudzić w uczniach wyobraźnie artystyczną.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie zapraszamy  do dalszej współpracy.

Grażyna Serafin