„NOC BIBLIOTEK” w BIBLIOTECE we WZDOWIE

30-10-2019 No Comments blog Grażyna Serafin
„Noc bibliotek”  – Biblioteka Publiczna we Wzdowie
Biblioteka Publiczna we Wzdowie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.
Celem tej akcji  jest zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotek , które są najbardziej otwartymi i dostępnymi miejscami kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Jest to także okazja do poszerzenia grona czytelników.
Podobnie jak w zeszłym roku naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie „zerówki” Szkoły Podstawowej we Wzdowie pod opieką pani wychowawczyni. Dzieci zapoznały się z biblioteką i zasadami korzystania z jej zbiorów, a także wysłuchały wiersza „Skarga książki” oraz fragmentu bajki „Basia i biblioteka”.  Nasi mali goście bardzo chętnie opowiadali  również o swoich ulubionych książkach, czytanych im najczęściej przez rodziców, dziadków lub starsze rodzeństwo. Ta rozmowa o książkach była inspiracją do kolorowania i rysowania ulubionych postaci oraz rozwiązywania bajkowych zagadek.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowe ołówki, naklejki oraz zakładki z logo akcji „Noc bibliotek” 2019.
Serdecznie  dziękujemy za miłe spotkanie.