SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE W JASIONOWIE

SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE W JASIONOWIE
28-10-2019 No Comments blog Monika Filak

W dniu 22 października w ramach akcji Noc Bibliotek z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej filia w Jasionowie odbyło się spotkanie ze znanym i kochanym przez dzieci pisarzem Panem Wiesławem Drabikiem. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas od 1 do 3 Szkoły Podstawowej w Jasionowie. Spotkanie odbyło się na Sali Domu Ludowego w Jasionowie.

Wiesław Drabik urodził się w Krakowie i tam ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą z zawodu jest inżynierem chemikiem. Tworzenie bajek dla dzieci zaczęło się od przypadku. Jego córka, miała zadaną pracę domową – napisać wiersz o wiośnie i zapomniała  jej odrobić. Pan Wiesław  „na poczekaniu” wymyślił córeczce wierszyk, który wszystkim  bardzo się spodobał. Wkrótce autorowi zaproponowano napisanie książki o smoku i tak powstała „Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”.

 Książki  Wiesława Drabika to pięknie ilustrowane, pouczające i pełne humoru wierszowane bajeczki dla dzieci. Autor opowiadał dzieciom jak powstają jego dzieła oraz czytał fragmenty bajek. Zadawał wiele zabawnych zagadek a mali czytelnicy prześcigiwali się w  odpowiedziach. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki, kto uzbierał ich najwięcej otrzymał w nagrodę książeczkę wraz z dedykacją pisarza.

Spotkanie minęło bardzo szybko w miłej, i wesołej atmosferze, Pan Wiesław chętnie odpowiadał na pytania dzieci rymując przy tym „jak z nut”. Na koniec była okazja do zakupu książek z dedykacją i autografem pisarza.

Jestem przekonana, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż już tego samego dnia mali czytelnicy przychodzili do biblioteki po książeczki Pana Wiesława.                                       

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Monika Filak

 

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *