WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW w BIBLIOTECE w JABŁONICY POLSKIEJ

WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW w BIBLIOTECE w JABŁONICY POLSKIEJ
30-10-2019 No Comments blog Grażyna Serafin

Wizyta w bibliotece w Jabłonicy Polskiej.

W dniu 21 października 2019 r bibliotekę w Jabłonicy Polskiej odwiedzili uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej wraz z wychowawczynią P. J. Pyzia.

Nasi goście mogli dowiedzieć się co to jest biblioteka, czym się zajmuje i dlaczego warto chodzić do biblioteki oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać czytelnikiem. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Renaty Piątkowskiej pt: „Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą”. Jak sam tytuł wskazuje są to zabawne przygody i codzienne czynności paluszków głównego bohatera Marcinka. W wesoły nastrój wprowadził nas szczególnie fragment, w którym przedstawiono wiersz Joanny Kulmowej: „Gdybym miał dziesięć rąk…”. Dzieci ochoczo odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanej treści.

W dalszej kolejności na kolorowych kartkach papieru odrysowaliśmy nasze dłonie, a po wycięciu nakleiliśmy je na wcześniej przygotowane drzewo. W ten sposób powstało jesienne drzewko z naszymi paluszkami, które podobnie jak u bohatera książki również i u naszych małych czytelników nigdy się nie nudzą…

Dla naszych gości czekał słodki upominek oraz pamiątkowe zakładki do książki. Dziękuję za przybycie i za bardzo miłe spotkanie.

 

Marzena Kielar

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *