LEKCJA BIBLIOTECZNA W BIBLIOTECE W MALINÓWCE

14-11-2019 No Comments blog Grażyna Serafin

Dnia 28.10.2019r. do biblioteki w Malinówce przybyły dzieci z klasy II wraz z paniami. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka i czytelnia oraz jaką funkcję pełni bibliotekarz. Zostały również poinformowane o godzinach pracy biblioteki. Następnie otrzymały instrukcję jak zapisać się do biblioteki oraz jak dbać o czysty i estetyczny wygląd książek- tutaj pomocny był List do dzieci M. Terlikowskiej pt. (skargi książek).
W dalszej części uczniowie odgadywali zagadki i szukali książek o wskazanym tytule m.in.: Stefek Burczymucha, Mała Syrenka, Kopciuszek i wiele innych. Gdy już wszystkie książki zostały znalezione, wówczas każdy miał możliwość narysowania swojej ulubionej postaci z bajki. Piękne prace dzieci ozdobiły naszą bibliotekę, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Uważam, że częściej powinniśmy prowadzić dzieci do biblioteki i pokazywać im jak ważną rolę pełnią książki w naszym życiu oraz jak nudny byłby bez nich świat.
Urszula Chrobak