SPOTKANIE MUZYCZNE W BIBLIOTECE W HACZOWIE

17-02-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

16 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu – „Muzyka z tamtych lat”.

Gościem specjalnym wieczoru z muzyką była Pani Dorota Gierlach, która przygotowała multimedialną prezentację na temat polskiej muzyki lat 60. Przybliżyła sylwetki największych gwiazd polskiej sceny muzycznej tamtych lat, omówiła ich dorobek artystyczny, przypomniała największe przeboje oraz zaprezentowała oryginalne nagrania z koncertów takich artystów jak: Wioletta Villas, Irena Santor, Czesław Niemen, Anna German, zespół „Filipinki” i wielu innych. Pani Dorota skoncentrowała się na prezentacji debiutów muzycznych, ponieważ okazało się, że lata 60. są tak płodne i przebogate w dorobek muzyczny, ilość solistów, muzyków, zespołów i kompozytorów, że nie sposób w jeden wieczór przekazać  tylu informacji.

Punktem kulminacyjnym spotkania był występ muzyczny Pani Doroty, Która zaśpiewała najpiękniejsze  przeboje Wioletty Willas, Anny German, Urszuli Sipińskiej i innych artystów.

Proszę Szanownych Państwa pragnę zapewnić, że była to prawdziwa uczta duchowa. Występ  Pani Doroty wzbudził w nas tyle wzruszeń, wspomnień i pozytywnych emocji, że trudno było nam się rozstać.  Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje i przyznajemy jednogłośnie, że tak jest w istocie. Nasze spotkanie było tego najlepszym dowodem. Obcowanie z łagodnością, delikatnością, szczerością i wdziękiem, którym jest obdarzona Pani Dorota, staje się dla drugiego człowieka najcenniejszym darem, którym warto dzielić się z innymi w każdym miejscu i czasie.

Dziękujemy najpiękniej jak potrafimy Pani Dorocie, ale także wszystkim uczestnikom spotkania, którzy tak licznie przybyli, aby wspólnie spędzić czas, powspominać dawne czasy i spotkać się z przyjaciółmi.

Dyrektor GP w Haczowie

wraz z pracownikami.