Prezentacja nowych technologii w Bibliotece.

8-02-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

6 lutego w Bibliotece w Haczowie odbyło się spotkanie z dziećmi klas II i IV ze szkół podstawowych, organizowane we współpracy z przewodniczącą Koła Gospodyń wiejskich w Haczowie, Panią Aleksandrą Ekiert i Dyrektorami Szkół Podstawowych w gminie Haczów.

Tematem spotkań była prezentacja urządzenia oculus Quest 2, które biblioteka zakupiła w ramach projektu. Kraszewski. Komputery dla bibliotek.  Oculus Qest 2 to zaawansowane gogle wirtualnej rzeczywistości (VR), które zapewniają niesamowite doświadczenia w świecie wirtualnym.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej informacji na temat różnego rodzaju zagrożeń w sieci, aby zwiększyć świadomość wśród użytkowników Internetu.

Miłośnicy nowych technologii, ale nie tylko mogli dowiedzieć się więcej o korzyściach i zagrożeniach związanych z wirtualną rzeczywistością oraz poznać możliwości, jakie stwarza oculus. Prelegent szczególną uwagę poświęcił aspektom edukacyjnym i rozrywkowym, pokazując, jak urządzenie może być wykorzystywane nie tylko do gier, ale również do nauki i doświadczenia niezwykłych przygód. Dla dzieci była to pierwsza styczność z technologią VR, więc entuzjazm był ogromny. Podczas potkania prowadzący nie zapomniał również o sprawach bezpieczeństwa w korzystaniu z urządzeń. Udzielił wskazówek, jak unikać potencjalnych zagrożeń, takich jak uzależnienie od wirtualnej rzeczywistości, dezorientacja przestrzenna czy negatywne skutki dla zdrowia psychicznego. Podkreślono także konieczność ograniczania czasu spędzonego w wirtualnym i świecie oraz korzystania z odpowiednich filtrów i zabezpieczeń w sieci. Dzieci miały również okazję zobaczyć nwą biblitekę, nowości wydawnicze dla dzieci, kącik zabawowy, gry puzzle, zabawki.

Organizatorzy dziękują dzieciom za zainteresowanie, ale przede wszystkim Panu Gabrielowi Zajdel, który poprowadził warsztaty i mamy nadzieję, że będą kolejne, ponieważ nie unikniemy kontaktu z nowymi technologiami i warto wykorzystywać je pożytecznie i rozsądnie.

Dyrektor GBP w Haczowie

wraz z pracownikami