SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

9-02-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

8 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem postanowiłyśmy zmienić ustalone zasady doboru i czytania lektur. Na ostatnispotkaniu każda uczestniczka wybrała sobie dowolną książkę z biblioteki i przygotowała referat. Wśród wybranych pozycji książkowych znalazły się powieści obyczajowe polskie i zagraniczne, ale także biografie, reportaże i felietony. Największe emocje wywołała książka pt. „Cień w lustrze” Natalii Nowak- Lewandowskiej, „Na domowym froncie”, Kristin Hannach, „Szczęście w miłości” Kasie West, „Córka ziemi” Doroty Gąsiorowskiej, „Schronisko, które przestało istnieć” i „Schronisko, które przetrwało” Sławka Gortycha, „Wspomnienia z niepamięci” Gustawa Holoubka oraz felieton pt. „Rzecz o samotności w tłumie” Weroniki Janiak.

To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie. Po raz kolejny przyznałyśmy, że czytając książki, można zmienić swoją perspektywę i sposób myślenia. Czytając, zaczynasz poprawiać swoją zdolność koncentracji, zdolność zapamiętywania i kształtujesz własną koncepcję na to, co autor lub bohater chciał w danej książce przekazać.

Dziękujemy Paniom za obecność i duże zaangażowanie w upowszechnianie czytelnictwa
w naszej gminie. To bardzo miłe doświadczenie, kiedy spotykasz osoby, którym zależy na spotkaniu z drugim człowiekiem, dzieleniu się własnymi przeżyciami, emocjami, uśmiechem przy filiżance dobrej kawy.

Życzymy Paniom wszystkiego najlepszego i czekamy na dalsze propozycje.