Dzień Pluszowego misia w Bibliotece w Jasionowie.

7-12-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 roku. Został on ustanowiony na pamiątkę pewnych wydarzeń. W 1902 roku Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Kiedy jeden z jego towarzyszy przyprowadził złapanego na lasso małego niedźwiadka, Prezydent, widząc przerażenie w oczach zwierzęcia kazał go uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w gazecie „The Washington Post”. Rysunek ten ujrzał brooklyński sklepikarz Morris Mitchom i od razu wpadł na pomysł produkowania misiów-maskotek, które nazwał „Teddy”, od pseudonimu Roosevelta. Dlatego w języku angielskim pluszowy miś to Teddy bear.

W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziła także  Biblioteka w Jasionowie. Do biblioteki przybyły dzieci wraz z dyrektorką Siostrą Barbarą i  Paniami nauczycielkami z Przedszkola Świętego Józefa w Jasionowie. Gościem honorowym był: Pluszowy Miś. Dzieci na spotkanie, które odbyło się w Sali Domu Ludowego przyszły z własnymi maskotkami, a Panie z biblioteki przygotowały dla  nich różne atrakcje. Było czytanie bajek, malowanie laurek, taniec i słodycze, ale największą i najciekawszą przygodą było spotkanie z żywym niedźwiadkiem.

Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe spotkanie:

Pracownice biblioteki filia w Jasionowie.