Lekcja biblioteczna w Jabłonicy Polskiej.

1-06-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

W dniu 17 maja 2022 r. bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej wraz z wychowawczynią P. Lucyną Marecką.

Na lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się czym zajmuje się biblioteka, dlaczego warto do niej chodzić i wypożyczać książki oraz jak o nie dbać.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką.  Z zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Chętnie wybierały interesujące pozycje, które później mogły wypożyczyć.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Renaty Piątkowskiej p. „Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą”. Jak sam tytuł wskazuje są to zabawne przygody i codzienne czynności paluszków głównego bohatera Marcinka. W wesoły nastrój wprowadził nas szczególnie fragment, w którym przedstawiono wiersz Joanny Kulmowej: „Gdybym miał dziesięć rąk…”.W dalszej części spotkania  dzieci odrysowały  na kolorowych kartkach swoje dłonie, a po ich wycięciu powstało drzewko z autografami naszych czytelników.

Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek oraz pamiątkowe zakładki do książki. Dzieci natomiast przekazały bibliotekarce w podziękowaniu piękne rysunki.

Dziękuję za przybycie i za bardzo miłe spotkanie.

Marzena Kielar