BAJKOTERAPIA W HACZOWSKIEJ BIBLIOTECE

BAJKOTERAPIA W HACZOWSKIEJ BIBLIOTECE
22-06-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Dnia 21 czerwca do Gminnej Biblioteki w Haczowie przybyli wyjątkowi goście. Byli to uczestnicy dziennych Warsztatów Terapii zajęciowej w Haczowie, którzy przybyli do nas w towarzystwie swoich opiekunów. Podopieczni z dużym zainteresowaniem i radością zwiedzali pomieszczenia w nowej siedzibie Biblioteki. Chętnie wysłuchali wierszy, bajek i opowieści o książce i bibliotece przygotowanych przez Panie bibliotekarki. Miłym zaskoczeniem było dla nas to, że sami pięknie i głośno czytali znane i ulubione bajki. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i dzielili się wspomnieniami ze spotkań z bajkowymi bohaterami. Opowiadali o swoich zainteresowaniach czytelniczych i kilka osób śmiało zadeklarowało chęć zapisania się do biblioteki.

Goście byli również bardzo ciekawi historii Dworu i biblioteki. Chętnie oglądali wystawy i pytali, czy mogą wyeksponować w bibliotece swoje prace.

Było to wyjątkowo ciepłe i rodzinne spotkanie i chętnie powtórzymy je w najbliższym czasie.

Dziękujemy bardzo Panu Pawłowi Borowiczowi, kierownikowi placówki (PSONI) Koło w Haczowie za to, że nawiązał współpracę z haczowską biblioteką i zaproponował udział swoich podopiecznych w zajęciach z zakresu biblioterapii i bajkoterapii, które będziemy prowadzić w naszej bibliotece.

Dziękujemy również Paniom opiekunkom i instruktorkom terapii zajęciowej za zaangażowanie, życzliwość i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

 

Dyrektor GBP w Haczowie

Grażyna Serafin

o autorze