WYCIECZKA KL. IV DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ WE WZDOWIE

20-06-2017 No Comments blog Monika Filak

W piątek 2 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. IV ZS we Wzdowie wraz z Panią wychowawczynią Teresą Milczanowską. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię, zapoznały się z układem księgozbioru, dowiedziały się jak wygląda opracowanie
i udostępnianie zbiorów za pomocą programu komputerowego MAK+ oraz co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem biblioteki. Głównym celem spotkania było przedstawienie uczniom pozytywnych wartości wynikających z czytania książek, a także zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki. Czwartoklasiści poznali 17 zalet książki opracowanych przez Szwedzką Akademię Literatury Dziecięcej oraz obejrzeli wystawkę nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży.

Na zakończenie spotkania zapewniliśmy uczniów, że nasza biblioteka jest miejscem bardzo przyjaznym dla czytelników w każdym wieku, gdzie nie tylko czyta i obcuje się
z książką, ale także można tutaj spotkać się z przyjaciółmi, spędzić czas na grach i zabawach, a podczas czwartkowych warsztatów plastycznych nauczyć się robienia kwiatów z papieru, zakładek do książek i wielu innych ciekawych rzeczy.

Dziękujemy za spotkanie!