Wycieczka kl. I do Biblioteki w Trześniowie.

30-10-2017 No Comments blog Monika Filak

Wycieczka do biblioteki to jeden z najlepszych sposobów zainteresowania dzieci książką, czytaniem. Bowiem  jak powiedział Aleksander Puszkin „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką.” Dlatego zawsze cieszymy się z odwiedzin uczniów  szkoły i przedszkola w bibliotece. W ubiegły wtorek  Bibliotekę w Trześniowie odwiedzili uczniowie kl. I  wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Ladzińską. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z księgozbiorem, zasadami  zachowania się w bibliotece, wysłuchały próśb książki, dowiedziały się o zaletach czytania książek i  co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem.  Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie – tym razem z rodzicami- chętnie odwiedzą bibliotekę i zostaną aktywnymi czytelnikami.