Wizyty uczniów w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej

Wizyty uczniów w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej
20-01-2020 No Comments blog Grażyna Serafin

W miesiącu listopadzie 2019 roku  Bibliotekę w Jabłonicy Polskiej odwiedzili uczniowie klasy trzeciej oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami.

 

Dzieci, dla których wizyta w bibliotece była po raz pierwszy dowiedziały się czym zajmuje się biblioteka i jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać czytelnikiem, o czym mówi regulamin wypożyczalni oraz dlaczego warto chodzić do biblioteki i wypożyczać książki. Miały okazję zwiedzić bibliotekę i dowiedzieć się jakie i ile posiadamy książek.

 

Nasi najmłodsi goście z dużym zaciekawieniem wysłuchali fragmentu książki Anieli Cholewińskiej – Szkolik pt.: „Kłopot z Orzeszkiem” a następnie chętnie odpowiadali na pytania odnośnie przeczytanej historii zaginionego pieska. Później wykonali zakładki do książek dekorując je swoim imieniem, które zostało pokolorowane według własnego pomysłu.

 

Na zakończenie obydwóch spotkań dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz słodki upominek z zachętą do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki.

 

 

Marzena   Kielar

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *