SZKOLENIE w BIBLIOTECE w JASIONOWIE

7-01-2020 No Comments blog Grażyna Serafin

Dn. 5 grudnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Jasionowie obyło się szkolenie pt. „Technologia uprawy warzyw gruntowych”, którego organizatorem był Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z nowinkami technologicznymi w uprawie wybranych warzyw, zwracając szczególną uwagę na czynniki determinujące wielkość i jakość plonu. Podczas wykładu prelegent odpowiedział na bardzo wiele pytań odnośnie siania, pielęgnacji i nawożenia zagonów warzywnych. Uczestnicy chętnie dzielili się także swoimi doświadczeniami z zakresu uprawy różnych warzyw a w szczególności: cebuli, czosnku i pomidorów.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na spotkanie, a Panu Tomaszowi za bardzo ciekawy wykład dający możliwość pogłębienia wiedzy oraz wykorzystania jej w praktyce.