Spotkanie z dietetykiem w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej

Spotkanie z dietetykiem w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej
19-03-2018 No Comments blog Monika Filak

W dniu 5 marca 2018 r. w GBP w Jabłonicy Polskiej uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej z Jabłonicy Polskiej wraz z wychowawczynią Panią Anettą Górecką uczestniczyli w spotkaniu z dyplomowanym dietetykiem Panią Elżbietą Rymar.

Podczas wykładu: „Dieta a zdrowie” pani dietetyk zwróciła uwagę na ogromny wpływ diety, czyli tego co jemy na nasze zdrowie i funkcjonowanie naszego organizmu. Omawiając piramidę zdrowego żywienia wyjaśniła co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasza dieta była zbilansowana. Podstawą tej piramidy jest ruch, gdyż nasza aktywność fizyczna jest równie ważna jak zdrowe odżywianie i ściśle się ze sobą łączą. Przypomniała, że należy wybierać produkty rodzimej produkcji, z wiarygodnych źródeł, owoce i warzywa z gospodarstw ekologicznych, a także te produkty które nie zawierają dodatków chemicznych – konserwantów, barwników, hormonów itp. Pani dietetyk przedstawiła również powszechny problem zakwaszenia organizmu omawiając  jego przyczyny i skutki.

Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała Pani dietetyk, chętnie uczestniczyła w dyskusji i wypowiadała się na temat swojej diety.

Liczymy, że wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas tego spotkania przyczyni się do ich lepszego zdrowia i samopoczucia.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Elżbiecie Rymar za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

 

Marzena Kielar

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *