FERIE Z BIBLIOTEKĄ W TRZEŚNIOWIE

FERIE Z BIBLIOTEKĄ W TRZEŚNIOWIE
21-02-2019 No Comments blog Grażyna Serafin
Ferie z biblioteką w Trześniowie.
11 lutego 2019 przyjechał do biblioteki  w Trześniowie TEATR Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka w Haczowie – Filia w Trześniowie. Spektakl teatralny odbył się w Sali Domu Ludowego, ponieważ zaproszenie  na teatrzyk żywego aktora skierowaliśmy do wszystkich mieszkańców Trześniowa i okolic.
Dzieci wraz z opiekunami obejrzały spektakl  pt.  „POD STARYM WAWELEM PRZYGÓD BEZ LIKU  – legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku”.  Jest to  nowa odsłona legendy o smoku wawelskimi i szewczyku Skubie : Skuba przedstawiony w teatrzyku miał obiecaną nie rękę królewny lecz rentę, a smok nie pękł,  tylko obiecał,  że się zmieni i będzie dobrym smokiem, przyjaznym dla mieszkańców Krakowa. Opowieść  jest inspiracją do tego, aby przebaczać i dawać drugą szansę. Być może nawet smok potrafi się zmienić, a wtedy cała historia nabiera nowego znaczenia. Dzieci po raz kolejny przekonały się, że każdemu należy dać drugą szansę i nikogo nie trzeba przekreślać.
-A smok do dziś mieszka pod Wawelem , gdzie mogą go odwiedzać grzeczne dzieci.
Przedstawienie dostarczyło małym widzom wielu emocji i wywołało szerokie uśmiechy na ich twarzach.
Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom z Przedszkola Samorządowego w Trześniowie którzy przyszli z dziećmi.

Bożena Krępulec

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *