WARSZTATY LITERACKO-DZIENNIKARSKIE W BIBLIOTECE

WARSZTATY LITERACKO-DZIENNIKARSKIE W BIBLIOTECE
29-04-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

18 i 19 kwietnia w bibliotekach w Jabłonicy Polskiej i w Jasionowie odbywały się warsztaty literacko-dziennikarskie dla młodzieży. Warsztaty poprowadził Pan Marek Burdzy główny specjalista działu programowego w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie, który dodatkowo wygłosił referat na temat życia i twórczości artystów lokalnych. Pan Marek Burdzy to artysta malarz, rysownik, kurator wystaw oraz plenerów. W swoim życiu zorganizował lub współorganizował blisko tysiąc wystaw, poznał przeróżnych artystów. Sam też tworzy obrazy z pogranicza abstrakcji i realizmu.

Pan Marek przedstawił sylwetki słynnych artystów pochodzących z naszego regionu, omówił ich twórczy dorobek oraz wskazał fachowe publikacje i artykuły prasowe na ich temat. Duże zainteresowanie wzbudziła osoba Pana Mariana Koniecznego z Jasionowa. Nie wszyscy uczestnicy wiedzieli, że Pan Marian Konieczny to polski rzeźbiarz, profesor, dziekan Wydziału Rzeźby (1968–1972)  i rektor (1972–1981) Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W Jabłonicy Polskiej w warsztatach uczestniczyła młodzież z klas VI  i VII SP, a w  Jasionowie młodzież z klas V i VI SP. Dziękujemy Panu prelegentowi, młodzieży i Paniom nauczycielkom za przybycie i aktywny udział w spotkaniach.

Warsztaty to wydarzenia będące jedną z inicjatyw oddolnych, przygotowane przez laureatów wyłonionych w drodze przeprowadzonego konkursu i realizowanych w ramach projektu BLISKO.

 Grażyna Serafin

  Dyrektor GBP w Haczowie

Biblioteka – Jasionów

Biblioteka Jabłonica Polska

o autorze