ŚWIAT ZABAWEK Z UBIEGŁEGO STULECIA

11-01-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Pragniemy uprzejmie poinformować Państwa, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie zorganizowaliśmy kolejną, ciekawą wystawę tematyczną. Tym razem są to przedmioty służące do zabawy i rozrywki, czyli zabawki, gry planszowe i edukacyjne pochodzące z lat 50. -60. ubiegłego stulecia. Ponadto w tejże kolekcji znalazł się także tornister szkolny, uszyty prawdopodobnie w latach 60.

Wystawa została zorganizowana dzięki uprzejmości Pana Dariusza Ekierta, lokalnego kolekcjonera unikatowych przedmiotów starodawnych o cennej wartości historycznej i sentymentalnej. Watro, dodać, że Pan Dariusz ofiarował na wystawę także cenną książkę z Literatury i modlitewnik z końca XIX wieku.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia wymienionych eksponatów. Niektóre osoby bardzo chętnie gromadzą pamiątki z czasów swojej młodości lub dzieciństwa. Każdy okres życia miał i nadal ma swój niepowtarzalny urok. Być może ktoś jeszcze zechce je odnaleźć na strychu domu rodzinnego i podzielić się tym skarbem z innymi?

Każde dziecko, bez względu na to, w jakich czasach dorasta, potrzebuje zabawek. Choć druga połowa XX wieku nie była kolorowa, zabawki z tego okresu cieszyły się niezwykłą popularnością. Dziś, gdy wracamy do lat 60. 70. 80., a nawet początków 90. , niejeden z Was powie: Och, miałem taką grę!”, „Miałem taką zabawkę!”

Bardzo dziękujemy Panu Dariuszowi i zapraszamy do obejrzenia wystawy w Bibliotece!

Dyrektor GBP w Haczowie

wraz z pracownikami