PSONI- koło w Haczowie w Bibliotece

21-11-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Dnia 15 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie po raz kolejny gościliśmy grupę podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przeprowadziliśmy wspólnie pogadankę na temat dróg wiodących do Odzyskania Niepodległości Polski. Rozmawialiśmy o roli, jaką odegrali mieszkańcy Haczowa w bezpośrednich walkach toczących się poza granicami Kraju oraz o cichych bohaterach tamtych lat. Ponadto wspominaliśmy zasługi byłych właścicieli Dworu Haczowskiego, czyli Pani Lucyny i Pana Mieczysława Urbańskich, którzy czynnie wspierali uczestników walk niepodległościowych po wybuchu powstania styczniowego.

Czytaliśmy książki o tematyce historycznej i dyskutowaliśmy o tym, jakie znaczenie mają dla nas barwy, symbole i tradycje narodowe. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni i recytowaliśmy wiersze patriotyczne. Odkrywaliśmy na nowo znaczenie takich pojęć jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, patriotyzm, kultura i tożsamość narodowa.

Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą na temat historii Polski, losów Wielkich Polaków i w prostolinijny sposób okazywali miłość do Ojczyzny i do drugiego człowieka. To była prawdziwa lekcja pokory i ogromna dawka pozytywnych emocji. Dziękujemy Panu kierownikowi Pawłowi Borowiczowi oraz Paniom opiekunkom: Pani Angelice Winiarskiej i Pani Paulinie Ekiert za przybycie, wspólnie spędzone chwile i zaproszenie do dalszej współpracy.

Z wyrazami szacunku.

Dyrektor GBP w Haczowie wraz z pracownikami.