Przedszkolaki w Bibliotece w Jasionowie

10-05-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Przedszkolaki w Bibliotece w Jasionowie

W związku z tym, że piękna pogoda sprzyja spacerom, przedszkolaki z Ochronki Św. Józefa w Jasionowie wraz z Siostrą Dyrektorką i Paniami wychowawczyniami postanowiły odwiedzić bibliotekę. Dla sporej części z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale były również dzieci, które już mają swoje karty i są czytelnikami.

Dzieci poznały zasady panujące w bibliotece, dowiedziały się co trzeba zrobić aby się do niej zapisać, oraz dlaczego warto chodzić do biblioteki i czytać książki.

Porozmawialiśmy sobie o tym jak traktować książki, zarówno maluszki jak i starsza grupa doskonale wiedziały, jak należy postępować z książką, a czego nie należy robić.

Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a na koniec dzieci otrzymały drobne upominki w postaci naklejek, zakładek do książek i słodyczy.

Monika Filak