Przedszkolaki w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej

20-10-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

W dniu 11 października Biblioteka w Jabłonicy Polskiej gościła dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią P. E. Rachwał. Nasi goście dowiedzieli się czym zajmuje się biblioteka, jak można zostać czytelnikiem oraz jakie są zasady wypożyczenia książek. Obejrzeli bajkę „Peppa w bibliotece” oraz zapoznali się z najnowszym księgozbiorem biblioteki dla najmłodszych.

Biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Bajki pomagajki- czyli o magicznej mocy bajkoterapii ”. Przeczytaliśmy książkę Dr T. P. Alloway o stanach lękowych: „Sam na placu zabaw”.  Dzieci z zainteresowaniem śledziły kolejne losy bohaterów i ochoczo odpowiadały na pytania.

Dziękuję za przybycie i miłe spotkanie.

Marzena Kielar

„Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie

do pokonania”

/Maria Molicka/