Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają Świat!

22-05-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Dnia 12 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło si spotkanie autorskie z Panem Jędrzejem Majką.

Jędrzej Majka jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury. Jako ekspert podróżnik-kulinarny występuję w programie „Pytanie na Śniadanie”, a od października 2021 r. prowadzi program telewizyjny „Na tropie przypraw”.

Spotkanie w Haczowie  miało swój tytuł, który brzmiał:

‘Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat!”

Pan Jędrzej niezwykle inspirująca opowiadał,  że:

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży., a historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat.

Która przyprawa jest najstarsza a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn?

Na te oraz inne pytania otrzymaliśmy wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi,

Dziękujemy Panu Jędrzejowi za przyjęcie zaproszenia, a uczestnikom za liczne przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Zapraszamy do Biblioteki na najbliższe wydarzenia.!

Dyrektor GBP w Haczowie

Grażyna Serafin wraz z pracownikami