Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bibliotece w Jasionowie

2-10-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Obchodzony jest corocznie 29 września. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska – patronka tego wydarzenia.

Nadrzędnym celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa wzbogaca słownictwo i wyobraźnię. Zdaniem psychologów dziecko, któremu czyta się na głos, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, ma chęć poznawania świata. Bardzo cenny jest też czas poświęcony na czytanie dziecku, w czasie którego umacniają się więzi rodzinne.

Dziękuję bardzo uczniom i wychowawczyni klasy III ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie za przyłączenie się do akcji głośnego czytania.

Marzena Kielar