Lata 20-te, Lata 30-te.

29-06-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Dnia 28 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się spotkanie pt. „Muzyka z tamtych lat”

Gościem specjalnym tego wydarzenia była Pani Dorota Gierlach, wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej w Malinówce, wychowawczyni, nauczycielka muzyki i wokalistka zarówno z wykształcenia, jak i z zamiłowania.

Pani Dorota na wstępie przedstawiła krótką historię polskiej muzyki rozrywkowej, zaprezentowała sylwetkę wybitnych artystów, przedstawicieli sceny muzycznej, teatralnej i filmowej z tamtych lat, a następnie zaśpiewała kilka piosenek ze „Złotej kolekcji” przebojów dwudziestolecia międzywojennego -Lata 20., lata 30. Na koniec wykonaliśmy wspólnie z Panią Dorotą utwór pt. „Ach, śpij kochanie” wybrany z repertuaru Eugeniusza Bodo i Adolfa Dymszy. Jest to jedna z najbardziej znanych polskich kołysanek. Została napisana w 1938 roku przez Henryka Warsa (muzyka) i Ludwika Starskiego (tekst).

Dziękujemy bardzo Pani Dorocie za przepiękny występ artystyczny, a uczestnikom spotkania za przybycie. To była prawdziwa uczta duchowa dla miłośników muzyki, kultury, literatury, i poezji, ponieważ poezja, literatura oraz muzyka często przenikają się, uzupełniają i integrują.

Mamy nadzieję, że wkrótce powtórzymy to wyjątkowe spotkanie, pełne radości, sentymentalizmu i estetycznych wrażeń.

Do miłego zobaczenia na koncertach w haczowskiej bibliotece!

Grażyna Serafin