Cała polska czyta dzieciom w bibliotece w Jabłonicy Polskiej

Cała polska czyta dzieciom w bibliotece w Jabłonicy Polskiej
29-06-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Cała polska czyta dzieciom w bibliotece w Jabłonicy Polskiej

 

Szanowni Państwo!

Biblioteka w Jabłonicy Polskiej przyłączyła się do tegorocznej kampanii społecznej – „Cała Polska czyta dzieciom”,  która odbywa się pod hasłem „Klimat dla polskich autorów”, co oznacza, że ze szczególną estymą traktujemy w tym roku i przedstawiamy twórczość rodzimych pisarzy.

Celem tej kampanii jest także propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Z tej okazji zaprosiliśmy do biblioteki uczniów z klasy II wraz z wychowawczynią Panią M. Liput. Dzieci w skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Joanny Jagiełło z wątkiem kryminalnym pt.: „Różowe babeczki”. Miały też możliwość zwiedzić bibliotekę i zapoznać się z jej księgozbiorem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki upominek i zakładki do książek.

Dziękuję za przybycie i miłe spotkanie i pamiętajmy, że nie ma lepszego daru dla dziecka niż poświęcony mu z miłością przez bliskich czas. A najlepiej wykorzystać go na wspólne czytanie!

Marzena Kielar

o autorze