KURS KOPMUTEROWY W BIBLIOTECE

KURS KOPMUTEROWY W BIBLIOTECE
25-08-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Dnia 23 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się zakończenie kursu komputerowego, poprzedzone egzaminem sprawdzającym nabytą wiedzę i umiejętności. Był to kurs  stopnia podstawowego, wprowadzający osoby początkujące do umiejętnego korzystania z komputera i nie tylko.

„Kurs komputerowy dla początkujących” opracowany został specjalnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerem. W sposób prosty, lecz fachowy wyjaśnia zagadnienia związane z obsługą komputera oraz poruszaniem się w świecie Internetu. Umożliwia opanowanie skutecznego wyszukiwania informacji w gąszczu milionów stron internetowych. Dostarcza praktycznej wiedzy, jak dostosować ustawienia komputera do własnych potrzeb oraz jak pracować w systemie operacyjnym Windows. Pokazuje, jak napisać i wydrukować tekst, w jaki sposób korzystać z portali społecznościowych oraz jak robić zakupy w sklepie internetowym czy płacić rachunki bez wychodzenia z domu.

W naszej grupie znalazły się także osoby dobrze przygotowane i znające podstawy obsługi komputera, ale poszerzyły swoją wiedzę na temat: bezpieczeństwa w sieci, narzędzi wspomagających osoby niedowidzące lub niedosłyszące, poznały komunikatory i media społecznościowe oraz ich praktyczne zastosowanie.

Były to bardzo miłe i pożytecznie spędzone godziny pracy w bibliotece.

Bardzo dziękujemy Panu Gabrielowi Zajdlowi, prowadzącemu kurs oraz wszystkim uczestnikom i zapraszamy ponownie do Bibliotek na kolejne zajęcia kulturalno-edukacyjne. Pozdrawiamy serdecznie uczestników kursu, którzy z przyczyn losowych nie mogli uczestniczyć w spotkaniu podsumowującym.

Dyrektor

 GBP w Haczowie

Wraz z pracownikami

o autorze