KREATYWNY KĄCIK MALUCHA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W HACZOWIE

10-01-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, iż od 27 marca 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie funkcjonuje Wypożyczalnia dla dzieci. Jest to oddzielne pomieszczenie, w którym wydzielono dodatkowe miejsce na utworzenie „Kreatywnego kącik malucha”. Jest to duża, kolorowa przestrzeń przeznaczona do zabawy, gry, malowania i czytania bajek dla dzieci. W kąciku znajdują się ciekawe zabawki zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, gry edukacyjne i planszowe, kolorowanki, puzzle, klocki, quizy, maskotki, kredki i wyklejanki.

Biblioteka wraz z filiami kontynuuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”.

Jak rodzic może przystąpić z dzieckiem do projektu?

1. Rodzicu, odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji.

2. Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „Mała książka -wielki człowiek”.

3. Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie! Znajdziecie w niej książkę „Krasnal w Krzywej Czapce”, broszurę „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

4. Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu.

5. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

6. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Kącik jest czynny codziennie w godzinach pracy Biblioteki, czyli  od godziny 7.30 do godziny 18.00.

Biblioteka Publiczna w Haczowie w 2023 roku będzie czynna od poniedziałku do piątku oraz w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Szczegóły dotyczące działalności filii bibliotecznych znajdują się na stronie internetowej: www.biblioteka.haczow.pl

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ I WSZYSTKICH FILII!