IX ogólnopolska Noc Bibliotek w Jabłonicy Polskiej

11-10-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi „Absurd nie czytać”. Właśnie o ogromnych zaletach czytania książek porozmawialiśmy z naszymi gośćmi -uczniami klasy II ze Szkoły Podstawowej. Przeczytaliśmy również książkę Ewy Nowak pt. „Szarka”, a następnie nawiązując do przeczytanej treści, opowiedzieliśmy sobie o wilkach i ich zwyczajach. Na zakończenie dzieci namalowały swoje ukochane domowe zwierzątka.

Dziękuję Pani wychowawczyni P. Śnieżek za przybycie z uczniami do biblioteki i przyłączenie się do tegorocznej akcji czytelniczej.

Marzena Kielar