Dzień Książek w bibliotece w Jasionowie

27-04-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to coroczne, międzynarodowe święto na cześć książek i czytelnictwa obchodzone 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 r. przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania wszystkich ludzi do częstszych wizyt w bibliotekach i księgarniach. To święto wszystkich czytelników, bibliofilów i miłośników książek.

Do obchodów tego święta przyłączyła się biblioteka w Jasionowie W dniu 21 kwietnia odwiedzili nas uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią P. G. Balawajder. Nasi goście dowiedzieli się, jaka jest geneza i cel Dnia Książki oraz jak książka jest zbudowana. Spotkanie to było też świetną okazją do zapoznania się z najnowszym księgozbiorem biblioteki oraz zasadami funkcjonowania i obsługi katalogu online.

Uczciliśmy również tegorocznego patrona roku 2023 ustanowionego przez sejm – Aleksandra Fredrę. Przybliżyliśmy sylwetkę tego słynnego komedio i bajkopisarza, którego 230 rocznica urodzin przypada właśnie w tym roku. Zapoznaliśmy się z jego twórczością i przeczytaliśmy na głos utwory: „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Cygan i baba”, „Osiołkowi w żłoby dano”

Nasze spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dziękuję za przybycie i przyłączenie się do tegorocznych obchodów Dnia Książki

Marzena Kielar