DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

11-05-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Dnia 10 maja br. Gminną Bibliotekę Publiczną w Haczowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Haczowie, a dokładnie grupa „Mądre Sówki”: 6- latki z wychowawcą, Panią Martą Boczar i Dorotą Szajna.

Na początku dzieci złożyły przepiękne życzenia Paniom bibliotekarkom z okazji przypadającego w dniu 8 maja „Dnia Bibliotekarek i Bibliotek” oraz wręczyły bukiet kwiatów. Następnie dzieci wysłuchały informacji na temat roli Biblioteki, jej sposobu działania oraz zwiedziły nowe pomieszczenia dworskie, w których obecnie mieści się Biblioteka. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, w szybkim tempie odgadywały zagadki i same zadawały ciekawe pytania na temat księgozbioru i zasad wypożyczania książek. Wysłuchały wiersza pt.: „Skargi Książki”, w którym autor, Jan Huszcza udziela rad, jak należy obchodzić się z książką.

Dzieci dowiedziały się, na co skarżyła się książka?; Co należy robić, żeby książki się nie niszczyły?; Dlaczego należy dbać o książki?. W trakcie spotkania dzieci obejrzały cały bogaty księgozbiór, ale największym zainteresowaniem cieszył się ten skierowany dla najmłodszych czytelników

Dużym zainteresowaniem cieszył się także „Kącik malucha”, w którym znajdują się zabawki, gry, kolorowanki i inne atrakcyjne przedmioty.

Dziękujemy za odwiedziny, za wspaniałą atmosferę, za uśmiechy i za dużą kulturę osobistą, którą wykazały się maluchy podczas spotkania.

Dyrektor GBP w Haczowie wraz z pracownikami.