WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW w GMINNEJ BIBLIOTECE w HACZOWIE

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW w GMINNEJ BIBLIOTECE w HACZOWIE
16-05-2019 No Comments blog Grażyna Serafin
Wizyta przedszkolaków w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie
Dnia 8 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie gościliśmy grupę przedszkolaków z
Samorządowego Przedszkola w Haczowie. Dzieci z grupy IV „Ufolukdów” przybyły do nas pod opieką nauczycieli, którzy doskonale przygotowali dzieci na wizytę w bibliotece. Maluchy wcześniej zostały poinformowane przez wychowawców, na czym polegają obchody Tygodnia Bibliotek.
Podczas spotkania Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z działalnością biblioteki oraz z pracą bibliotekarza. Dzieci poznały zasady zapisów do biblioteki i sposoby korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Przedszkolaki z radością oglądały przygotowaną wystawkę książkową i chętnie odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące zasad poszanowania wypożyczanych książek.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja bajek edukacyjnych zatytułowanych „Kolory” oraz „Naciśnij mnie”, które mogą być doskonałą formą zabawy w gronie rodzinnym.
Panie bibliotekarki wyjaśniły także dzieciom na czym polega udział w projekcie „Mała książka-wielki człowiek, obecnie realizowany w naszych bibliotekach, który od września będzie skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.
Dzieci wykazały duże zainteresowanie książką, głośnym czytaniem rymowanek i zabawą z książką w bibliotece, zachowując przy tym dyscyplinę i kulturę osobistą, zasługującą na najwyższe słowa uznania.
Na koniec dzieci sprawiły nam miłą niespodziankę, dziękując i składając przepiękne życzenia z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Bibliotekarza.
Dziękujemy dzieciom za najpiękniejsze i najsłodsze życzenia, szczery uśmiech, taki, który tylko dziecko ofiarować potrafi. Dziękujemy Paniom wychowawczyniom i rodzicom za żywą współpracę z biblioteką.
                                                                                                                                                                        Grażyna Serafin

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *