SPOTKANIE AUTORSKIE w GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w HACZOWIE

SPOTKANIE AUTORSKIE w GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w HACZOWIE
13-05-2019 No Comments blog Grażyna Serafin
Dnia 7 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się spotkanie autorskie z udziałem Pani Agnieszki Lingas-łoniewskiej, znanej nam z powieści obyczajowych, skierowanych głównie do kobiet. Pani Agnieszka zadebiutowała w 2010 roku powieścią pt. „Bez przebaczenia”, która nadal cieszy się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem wśród czytelników. Pisarka podzieliła się z nami wyznaniem, że od wczesnego dzieciństwa potrafiła zaskakiwać bliskich swoją wyobraźnią i od zawsze wiązała swoje nadzieje na pracę w szkole jako nauczyciel języka polskiego. Ukończyła wprawdzie filologię polską, ale nie związała jednak swojej przyszłości z zawodem pedagoga. Miłość do książek oraz wrodzone gadulstwo sprawiło, że założyła i prowadzi portal internetowy „Czytajmy polskich autorów”, na którym możemy przeczytać jej wywiady, recenzje, relacje ze spotkań autorskich, poznać autorów, książki i nie tylko.
Pani Agnieszka przepięknie opowiadała o sobie, o rodzinie, swoich najbliższych i przyjaciołach. Dzieliła się wiedzą na temat warsztatu pisarskiego na podstawie życiowych doświadczeń i opowiadała różne, ciekawe anegdoty z tym związane. Należy dodać, że jej powieści obyczajowe, łączące czasami wątki romantyczne i sensacyjne, nacechowane dużą dawką, emocji także tych negatywnych nie są pozbawione pierwiastka humanistycznego. Bohaterowie często uwikłani w trudne wręcz złe relacje lub dokonujący błędnych wyborów życiowych narażają siebie i bliskie im osoby na cierpienie, samotność, wykluczenie, choroby, nierozumienie. Wówczas pojawiają się w ich życiu osoby takie, które znają wartość i znaczenie słów takich jak: prawda, przyjaźń, miłość, wybaczanie, pomoc bezinteresowną, wyrozumiałość i cierpliwość. Pani Agnieszka dała się poznać jako otwarta, energetyczna i pełna poczucia humoru kobieta.
Spotkanie jak zawsze przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, dając tym samym okazję do zadawania pytań, wyrażania własnych opinii, dzielenia się odczuciami, przemyśleniami i wspomnieniami.
Każdy uczestnik spotkania mógł zakupić książkę, otrzymać pamiątkowy autograf i zrobić sobie zdjęcie grupowe lub indywidualne z pisarką. Pani Agnieszka również wyraziła swoje zadowolenie ze spotkania i nie omieszkała wspomnieć o miejscu, do którego została zaproszona, aby wyrazić słowo podziwu dla piękna podkarpackiego regionu.
Dziękujemy miłym gościom, za przybycie i zapraszamy na następne spotkanie, o którym będziemy Państwa na bieżąco informować.
Grażyna Serafin

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *