100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
11-05-2020 No Comments blog Grażyna Serafin

        

                                                                  

18 maja 2020 r. – 100. rocznica  urodzin św. Jana Pawła II

 

Już wkrótce obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Szczególnie w tym czasie, kiedy poddani jesteśmy ogromnej próbie, w tym próbie wiary, nadziei i miłości patrząc na życie Karola Wojtyły, zauważamy, jak pięknie wypełniał zadanie powierzone mu od Boga, stając się darem dla wszystkich ludzi.

Niechaj ten czas Jubileuszu, będzie przede wszystkim bodźcem do głębszego poznawania na nowo i od nowa osoby Jana Pawła II.

Wiele planów związanych z obchodami 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II trzeba będzie odłożyć w czasie lub przeżyć  je w innej formie,  może łącząc się bardziej duchowo zarówno z osobą św. Jana Pawła II, jak i miejscami, z którymi był związany?

Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie planowała przeprowadzić gminny konkurs plastyczno-literacki wspólnie ze Szkołami i innymi ośrodkami kultury. Zamiast tego ośmielamy się zaprosić Szanownych Państwa do dzielenia się wspomnieniami, przeżyciami i refleksją na temat osoby Wielkiego Papieża Polaka w formule on-line.  Może ktoś z Państwa zechce się podzielić słowem, zechce przysłać zdjęcie lub kartkę z życzeniami „do nieba” będzie nam bardzo miło.  W naszych bibliotekach jest dużo publikacji na temat życia i działalności Wielkiego Papieża Polaka, ale chętnie przyjmiemy Państwa osobiste wspomnienia, spisane lub sfotografowane na adres biblioteki biblioteka@haczow.pl , lub na portalu Facebook.

Pod koniec maja zaprezentujemy wszystkie wpisy i udostępnimy Państwu galerię on-line.

Dyrektor GBP w Haczowie

wraz  z pracownikami

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *