WIZYTA W BIBLIOTECE W JABŁONICY POLSKIEJ

10-06-2019 No Comments blog Grażyna Serafin

Wizyta w bibliotece w Jabłonicy Polskiej

W dniu 29 maja 2019 r bibliotekę w Jabłonicy polskiej odwiedzili uczniowie klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią P. Grażyną Słowik.

Na lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się czym zajmuje się biblioteka i jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać czytelnikiem, o czym mówi regulamin wypożyczalni oraz dlaczego warto chodzić do biblioteki i wypożyczać książki. Wysłuchały przeczytaną przez bibliotekarza ciekawą opowieść: „O chłopcu, który wpadł do książki” – Petera Carnavasa. Następnie z ogromną chęcią wzięły udział w konkursie zagadkowym ze znajomości wierszy, baśni i opowiadań dla dzieci. Okazało się, że mają bardzo dużą wiedzę i świetnie sobie poradziły a każda  poprawna odpowiedź została nagrodzona.

Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci zwiedziły bibliotekę i poznały księgozbiór tutejszej biblioteki. Otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz słodki upominek wraz z życzeniami z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.