WAKACYJNE WARSZTATY RĘKODZIELNICZE „DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO”

9-08-2017 No Comments blog Monika Filak

W Bibliotece Publicznej w Jabłonicy Polskiej trwają warsztaty, podczas których można odkryć i rozwijać ukryte talenty. Zajęcia rękodzielnicze są skierowane głównie do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Należy dodać, że dzieci same wyszły z inicjatywą zorganizowania w miejscowej bibliotece  warsztatów prezentujących różnorodną technikę rękodzielniczą. O pomoc w przeprowadzeniu warsztatów poprosiły miejscową mistrzynię rękodzielnictwa Panią Renatę Józefczyk. Pani Renata z radością przyjęła propozycję złożoną przez najmłodszych miłośników robótek ręcznych i podjęła lekcje nauki szydełkowania dwa razy w tygodniu. To tak na dobry początek, ponieważ dzieci już snują  dalsze plany i rzucają nowe, ciekawe propozycje. Uczestnictwo w zajęciach rękodzielniczych może być dla uczniów alternatywą do biernego wypoczynku. Mamy nadzieję, że realizowany projekt stanie się nie tylko zachętą do samodzielnego szukania pomysłów na nudę, ale ponadto stworzy nową przestrzeń do rozwoju myślenia twórczego. Nie sposób nie zauważyć, że praca w grupach ułatwia kształtowanie wyobraźni przestrzennej, wyrabia spostrzegawczość, zapamiętywanie, uczy estetyki, cierpliwości, dokładności i dyscypliny. Staramy się, aby w trakcie spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera. Już po dwóch spotkaniach dało się zauważyć wśród uczestników ogromną wolę współpracy i wzajemnego szacunku podczas wykonywania zadań.

Dziękujemy Pani Renacie, która zawsze chętnie służy pomocą i nigdy nie odmawia współpracy z  lokalną biblioteką. Od lat prezentuje swoje prace na wystawkach bibliotecznych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i są inspiracją dla innych, którym leży na sercu ochrona dóbr kultury i tradycji. Dziękujemy również rodzicom, którzy są otwarci na każdą propozycję współpracy.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 10 sierpnia (czwartek) w godz. 15.00-17.00

Grażyna S.