TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE W BIBLIOTECE W JABŁONICY POLSKIEJ

TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE W BIBLIOTECE W JABŁONICY POLSKIEJ
21-12-2018 No Comments blog Monika Filak

Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej

 

W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. bibliotekę w Jabłonicy Polskiej odwiedzili uczniowie z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej wraz z wychowawczynią P. Jolantą Pyzia. Odbyła się wówczas lekcja biblioteczna poświęcona tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele zwyczajów i tradycji, które w Polsce są szczególnie pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. W czasie tego spotkania dzieci bardzo chętnie opowiadały jak wyglądają u Nich przygotowania do świąt oraz jakie zwyczaje panują podczas wieczerzy wigilijnej oraz w pozostałe  świąteczne dni. O tym jak wyglądają święta w małej szwedzkiej wiosce i o nieco odmiennych zwyczajach tam panujących mogliśmy się dowiedzieć z książki Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali fragmentu powieści: „Boże Narodzenie w Bullerbyn”.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę: „Cicha noc” i złożyliśmy sobie życzenia. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze, wprowadzając nas w nastrój zbliżających się świąt.

Dziękuję Wszystkim za te piękne chwile i życzę radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

 

Marzena Kielar

 

 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *