RACJONALNE ODŻYWIANIE RODZINY – SPOTKANIE WE WZDOWIE

RACJONALNE ODŻYWIANIE RODZINY – SPOTKANIE WE WZDOWIE
18-12-2017 No Comments blog Monika Filak

W dniu 7 grudnia br. w Bibliotece Publicznej we Wzdowie odbyło się spotkanie poświęcone zasadom prawidłowego odżywiania rodziny. Pani Magdalena Ignaczyńska z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Brzozowie bardzo szeroko przedstawiła powyższy temat uwzględniając m. in. podstawowe zasady żywienia, dobór produktów spożywczych, układanie  jadłospisów o odpowiedniej wartości energetycznej i odżywczej. Prelegentka  podkreśliła znaczenie spożywania posiłków w regularnych odstępach czasu oraz równoważenie ich bilansu energetycznego (co zapobiega nadwadze i otyłości oraz niedowadze). Omówiła błędy żywieniowe, które mogą prowadzić do zaburzeń zdrowotnych, a w konsekwencji do poważnych chorób.

Podczas spotkania odbyła się również degustacja olejów jadalnych, tłoczonych

w Centrali  Nasiennej w Sanoku. Podstawą ich produkcji jest wysokiej jakości zdrowe, czyste i dojrzałe ziarno. Dzięki wytłaczaniu na zimno (bez filtrowania, rafinacji) oleje zachowują naturalny zapach, smak oraz barwę, a także wiele cennych składników o właściwościach prozdrowotnych.

Uczestniczki spotkania wyraziły bardzo pozytywne opinie na temat walorów smakowych i zapachowych oleju z ostropestu, słonecznikowego, rzepakowego, lnianego, konopnego i rydzowego. Dzięki temu, że oleje pozyskuje się

w sposób naturalny, bez wykorzystywania środków chemicznych są bardzo smaczne i zdrowe.

          Dziękujemy Pani Magdalenie za ciekawy wykład,

a wszystkim uczestniczkom za przybycie na nasze spotkanie.

           Bożena Krępulec

           Anna Głąb

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *