NOC BIBLIOTEK – Biblioteka w Jasionowie

NOC BIBLIOTEK – Biblioteka w Jasionowie
12-06-2017 No Comments blog Monika Filak

noc

Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie Filia w Jasionowie po raz pierwszy wzięła  udział w ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Czytanie porusza”.

W sobotę 3 czerwca  rozpoczęliśmy wieczorne spotkanie, które trwało od godz. 15 do godz. 20.

Drzwi naszej biblioteki otwarte były dla czytelników  w każdym wieku.

Pierwszą atrakcją spotkania była projekcja filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra” . Film  jest  najnowszą ekranizacją jednego z tomów znanej serii książek dla dzieci autorstwa duetu Martina Widmarka i Heleny Willis. Z zapartym tchem śledziliśmy przygody młodych detektywów, którzy musieli rozwiązać zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu. Po filmie zaprosiliśmy naszych młodych czytelników na słodki poczęstunek, wspólne kolorowanie oraz rozmowy o ciekawych książkach.

W drugiej części spotkania o godz. 17 dorośli czytelnicy przy kawie i herbacie toczyli rozmowy o książkach, które najbardziej ich poruszyły, a także o tytułach  dla których warto było zarwać noc. Były wspomnienia z dzieciństwa związane  z biblioteką i książkami, a także wspólnie czytanie wierszy Bolesława Leśmiana.  W tym roku obchodzimy  140-tą rocznicę urodzin oraz 80-tą rocznicę śmierci tego wybitnego pisarza i poety.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a na jego zakończenie  wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki  oraz ekslibrisy-naklejki promujące” Noc Bibliotek”.  Nasi goście obiecali, że w przyszłym roku również wezmą udział  w tej akcji.

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *