NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

2-02-2020 No Comments blog,Nowości Grażyna Serafin

Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2019” otrzymała dotację na kwotę 6000,00 zł. Za otrzymaną dotację zakupiono łącznie 230 książek, które przekazano do Biblioteki w Haczowie i wszystkich filii. Dzięki dodatkowym środkom finansowym mogliśmy uzupełnić księgozbiór biblioteczny w nowości wydawnicze z takich dziedzin jak: beletrystyka dla dorosłych i dzieci i młodzieży w tym powieści historyczne, biograficzne, regionalne i religijne. Dzięki dofinansowaniu Biblioteka sukcesywnie uzupełnia księgozbiór w literaturę dziecięcą z serii „Już czytam!” Są to książki kierowane do naszych milusińskich, aby wspierać ich pierwsze samodzielne czytelnicze próby. Krótkie i proste zdania, duże litery oraz ciekawe historie to trzy najważniejsze cechy tego cyklu.