Happening Czy tu, czy tam – czytam

16-06-2016 No Comments blog Monika Filak

We wtorek, 7.06.2016 r., na deptaku w centrum Haczowa odbył się happening pod hasłem „Czy tu, czy tam – czytam”. Impreza, przygotowana przez p. Helenę Domaradzką i p. Zofię Błaż z Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie oraz panie: Lucynę Węgrzyn, Jolantę Błaż, Barbarę Janas i Annę Wulw ze Szkoły Podstawowej w Haczowie, miała na celu promowanie czytelnictwa.

O godz. 10.00 na deptak przybył kolorowy korowód przebranych za baśniowe postacie uczniów SP w Haczowie. Happening rozpoczął się od wręczenia przez p. Barbarę Janas nagród książkowych laureatom szkolnego konkursu czytelniczego pt. „Spotkanie z duchami”: Michalinie Macyk (VIb), Kamilowi Drożdżalowi (IVa) i Karolinie Kaczkowskiej (IVb). Następnie uczniowie klasy III, IVb i VIb przeczytali kilkanaście wierszy autorstwa Aldony Pydych, ks. Jana Twardowskiego, Łukasza Dębskiego i Anny Kaszuby-Dębskiej oraz wiersz „Chatka na zdrowie” ułożony przez uczniów kl. III pod kierunkiem p. J. Błaż, fragmenty „Dynastii” Miziołków Joanny Olech oraz „Nawiedzonego domu” Joanny Chmielewskiej i zaśpiewali kilka piosenek związanych z czytanymi utworami. Uczennice kl. Vb rozdawały wśród przechodniów ulotki zachęcające do czytania i informujące o godzinach otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie. Wśród dzieci przechadzał się żółw Franklin, ulubiona postać literacka młodszych czytelników. Żółwik zabawiał wszystkich uczestników i chętnie z nimi pozował do zdjęć. Spotkanie z Franklinem było ogromną atrakcją szczególnie dla uczniów klasy I.

Imprezę zakończyło rozdanie dzieciom słodyczy, ufundowanych przez Wójta Gminy Haczów i panie z GBP

Należy dodać, że dwoje uczniów Szkoły Podstawowej w Haczowie, Michalina Macyk z kl. VIb oraz Wiktor Knurek z kl. VIa, zdobyło II miejsce w powiatowym konkursie czytelniczym na recenzję ulubionej książki, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Krośnie Filia w Brzozowie, a Gabrysia Kasprzyk z kl. III otrzymała w tym konkursie wyróżnienie za pracę plastyczną.

Lucyna Węgrzyn