XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Jabłonicy Polskiej

31-05-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

j

Tydzień bibliotek to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tradycyjnie rozpoczyna się w Dzień Bibliotekarza, który obchodzimy 8 maja. To świetna okazja, aby odwiedzić swoja lokalną placówkę.

W tym dniu naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem języka polskiego P. Martą Matusz.

Nasi goście mieli okazję zapoznać się z postacią i twórczością Aleksandra Fredry, który jest patronem 2023 r. Odczytaliśmy wspólnie jego najsłynniejsze bajki : „Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł”, „Bajeczka o osiołku”, „Cygan i Baba”. Sprawdziliśmy również wiedzę z zakresu czytelnictwa i znajomości książek rozwiązując krzyżówkę.

Dziękuję za to miłe spotkanie i zachęcam do odwiedzania biblioteki i czytania książek. Pamiętajmy – każda okazja do czytania jest dobra!!

Marzena Kielar