Wizyta w bibliotece w Jabłonicy Polskiej

22-06-2021 No Comments Nowości Grażyna Serafin

W dniu 16 czerwca 2021 r bibliotekę w Jabłonicy Polskiej odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej wraz z wychowawczynią P. Edytą Rachwał.

Nasi mali goście mogli dowiedzieć się, co to jest biblioteka, czym się zajmuje i dlaczego warto chodzić do biblioteki oraz, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać czytelnikiem. Porozmawialiśmy o ulubionych książkach i ich bohaterach, a także, w jaki sposób trzeba dbać o książki. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Grzegorza Kasdepke pt.: „Detektyw pozytywka”, a następnie  ochoczo odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanej treści.

W dalszej części spotkania przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, a także miały możliwość wypożyczenia książek.

Dla naszych gości czekał słodki upominek oraz pamiątkowe zakładki do książki. W dowód wdzięczności nasi młodzi czytelnicy wręczyli bibliotekarce podziękowanie oraz własnoręcznie wykonaną różę.

Dziękuję za przybycie i za to bardzo miłe spotkanie.

Marzena Kielar