WARSZTATY RĘKODZIELNICZE W BIBLIOTECE W HACZOWIE

8-09-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni mieszkańcy

Mamy zaszczyć poinformować Państwa, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbywają się warsztaty rękodzielnicze służące poznaniu historii i techniki haftu haczowskiego. Warsztaty prowadzimy, jako kolejny etap projektu pod nazwą „Strzeżmy lokalnej tożsamości z wdzięczności do odzyskanej niepodległości”. Projekt realizujemy w ramach Rządowego Programu  „Niepodległa 2022”,  do którego aplikowała nasza biblioteka, jak się okazuje z pozytywnym skutkiem.

Bardzo gorąco dziękujemy Pani Marii Stempek, która podjęła się tak trudnego wyzwania, jakim jest nauka haftu haczowskiego oraz Paniom, które wyraziły chęć uczestnictwa w warsztatach.

Wkrótce będziemy także kontynuować naukę wykonywania koronki artystycznej zwanej frywolitkami, którą poprowadzi Pani Barbara Madera, jako kolejne warsztaty rękodzieła artystycznego.

Zapraszamy chętnych do udziału w planowanych warsztatach, które odbywają się  w nowej siedzibie Biblioteki.

Grażyna Serafin