Tydzień czytania dzieciom w Jabłonicy Polskiej

Tydzień czytania dzieciom w Jabłonicy Polskiej
14-06-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Polskiej

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Książka to ogród”, odbywał się w dniach 1-7 czerwca 2023 r. To akcja w ramach  programu Cała Polska czyta dzieciom – 20 minut dziennie, codziennie!

W bibliotece w Jabłonicy Polskiej gościliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego  wraz z wychowawczynią P. E. Rachwał. Do głośnego czytania wybraliśmy opowiadanie Paulette Bourgeois: „Franklin czyta kolegom”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanych treści. W dalszej części spotkania dzieci wykonywały książeczkę z własnymi portretami. Dowiedziały się również o projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym zachęcającym do czytania: „Mała książka wielki człowiek”.

Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci otrzymały książeczki oraz słodki upominek.

Pamiętajmy, że książki rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w życiu wartości. Czytając dzieciom, wpływamy na jego rozwój emocjonalny, budujemy więzi międzypokoleniowe, uczymy języka, myślenia rozwijamy pamięć i wyobraźnię. Ponadto wspólne czytanie to świetny sposób na miłe spędzanie wolnego czasu.

Marzena Kielar

o autorze