TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W BIBLIOTECE W HACZOWIE

27-12-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i pięknych tradycji.

Czas, kiedy spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół.

Świąteczną atmosferę można poczuć również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie, którą 19 grudnia odwiedziły przedszkolaki z Ochronki Św. Józefa wraz z Paniami wychowawczyniami. Temat zajęć z dziećmi związany był ze zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi. Polska ma bogatą tradycję i kulturę, której nieodłącznym elementem są tradycje Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie spotkania omówiliśmy takie obyczaje jak: ubieranie choinki, wręczanie prezentów, sianko, szopkę, dzielenie się opłatkiem, 12 potraw wigilijnych, kolory świąteczne, kolędnicy, puste miejsce przy stole, pierwsza gwiazdka oraz pasterka.

O tematyce świątecznej był również wiersz pt. „Boże Narodzenie” autorstwa Barbary Stankiewicz- Gawrysiak, który odczytała pani bibliotekarka. Zwieńczeniem zajęć było wspólne kolędowanie oraz kolorowanie bombek z papieru, które ozdobiły naszą choinkę.

Dziękujemy dzieciom za własnoręcznie upieczone i udekorowane pierniki, za piękne wierszyki z życzeniami świątecznymi oraz za wspaniałą dekorację świąteczną przygotowaną razem z Paniami przedszkolankami.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i czekamy na kolejne odwiedziny.

Anna Głąb

Zofia Błaż