SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM W HACZOWSKIEJ BIBLIOTECE

5-12-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

30 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Panem Piotrem Wnukiem. Pan Piotr zwiedził ponad 40 krajów i ma w swoim dorobku podróżniczym sporo cennych informacji i spostrzeżeń, którymi chętnie się dzieli z innymi. Zabrał nas w podróż po Laosie, do miejsc niezwykłych i intrygujących i zaprosił do skosztowania nowych smaków. Podczas spotkania przygotował cold brew – kawa na zimno, którą zmacerował specjalnie dla nas, a także podał „małą czarną” zaparzoną w wietnamskich filtrach phin.

To było bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ Pan Piotr ma dużą wiedzę na temat kraju, o którym opowiadał i dzielił się z nami tym, co sam wielokrotnie obserwował oraz tym, co zebrał w drodze bezpośredniego kontaktu i wywiadu od mieszkańców zamieszkałych wybrane tereny Laosu. Mamy nadzieję na kolejne spotkania i relacje  z innych, pasjonujących miejsc.

Nie da się ukryć, że podróżnikiem nie została przypadkiem. Od najmłodszych lat interesował się geografią, historią i kulturą różnych narodów. Czytał dużo książek, poczynając od tych podróżniczych, adresowanych dla dzieci i młodzieży.

Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać w bibliotece, aby miło spędzić czas  w ten zimowy wieczór, marząc o podróżach w odległe, ciepłe, i malownicze rejony świata.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkania w Bibliotece.

Dyrektor GBP w Haczowie

wraz z pracownikami

„Przedsięwzięcie współfinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie”.