SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI

SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI
15-09-2021 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci. Tym razem zaprosiliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych w Jasionowie i Malinówce. Pani bibliotekarki przesłały piękne relacje, które zamieszczamy w kolejności zgodnej z porządkiem  odbytych spotkań.

Dziękujemy Panu Romanowi Pankiewiczowi za przyjęcie zaproszenia i przyjazd do naszych bibliotek, a dyrekcji wymienionych szkół oraz nauczycielom i wychowawcom za liczny udział w tym wydarzeniu.

 

Filia Jasionów

„5 ważnych zawodów” – spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem.

W dniu 9 września z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie filia

w Jasionowie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Romanem Pankiewiczem, pisarzem, podróżnikiem oraz autorem książek dla dzieci.

 

Z uwagi na liczną publiczność, którą stanowili uczniowie kl. I-IV Szkoły Podstawowej w Jasionowie spotkanie odbyło się w Sali Domu Ludowego.

 

Pan Roman jest autorem serii dwujęzycznych książeczek dla dzieci

„5 zawodów kultury i oświaty” oraz „5 ważnych zawodów”. To właśnie ten drugi cykl był tematem spotkania.

 

Pisarz postanowił zachęcić uczniów do czytania wcielając się w bohaterów swoich książek: żołnierza, policjanta, strażaka i ratownika medycznego. Autor nie tylko opowiadał, ale również przebierał się w odpowiedni do każdej profesji strój. Prezentował przy tym rymowanki na temat tych zawodów oraz opowiadał różne ciekawe historie, a uczniowie aktywnie dopowiadali rymy do czytanych wierszy. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna.

 

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Na koniec wszyscy chętni mogli zakupić książeczki autorstwa pana Romana.

A. Głąb

Filia Malinówka

Dnia 09.09.2021 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie filia w Malinówce przybył podróżnik i autor książek dla dzieci i dorosłych pan Roman Pankiewicz. Na spotkanie przybyły dzieci z klasy II i III wraz z paniami B. Krauz, J. Kielar, M. Śnieżek. Przybyły gość zrobił duże wrażenie na młodej publiczności zakładając różne stroje (przebrania)np.: policjanta, strażaka, ratownika, czy też żołnierza, wyświetlał przy tym historyjki obrazkowe i czytał rymowane wiersze. Wszystkie dzieci były zaangażowane w dokańczanie rymowanek i wspólne odliczanie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a dzieci otrzymały słodki upominek i wróciły do szkoły. Dziękuję panu Romanowi Pankiewicz za przybycie do naszej biblioteki, za pokazanie za pomocą strojów i gestów jak wygląda praca strażaka, policjanta, żołnierza czy ratownika. Dziękuję również paniom i dzieciom z klas II i III za udział w spotkaniu.
U. Chrobak

 

 

 

o autorze