NARODOWE CZYTANIE W JABŁONICY POLSKIEJ I JASIONOWIE

30-09-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Narodowe czytanie w Jabłonicy Polskiej i Jasionowie

Kolejna, jedenasta edycja Narodowego Czytania już za nami. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, wydane dokładnie dwieście lat temu.

W dniu  8 września br. w Bibliotece w Jasionowie wybrane fragmenty dzieła Mickiewicza odczytała młodzież z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie wraz z P. Dorotą Filak. W dniu 13 września w bibliotece w Jabłonicy Polskiej w tym wydarzeniu udział wzięły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Macierzanka” oraz nasi stali czytelnicy.

Biblioteka przyłączyła się również do Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej w Jabłonicy Polskiej, która miała miejsce 22 września.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie naszego zaproszenia, za aktywność w promowaniu jednego z najważniejszych dzieł literatury polskiej i za to, że zechcieli pozostawić na chwilę swoje obowiązki dla kultury. To był bezcenny czas obcowania z klasyką literatury polskiej.

Marzena Kielar